Yükleniyor...

Afrika Örgüsü

Neler Yapıyoruz

Ek saç neden gerekli?


İstenilen uzunlukta ve örgülerin yoğun görünmesini sağlamak için gereklidir , ek saç kullanılmadan yapılan örgü kalıcı olmaz, kanekalon saçın özelliği gerçek saça tutunur kayma yapmaz.

Saça zarar verir mi?


Ek Saçlar ” afrika örgüsü, dreadlocks, cornrows, twist vb. işlemler için özel üretilir, saçınıza herhangi bir zararı yoktur. Normal şartlarda saçınıza uyguladığınız işlemlerden (fön, boya v.b) dolayı saçınız yıpranır, örgü yaptırdıktan sonra herhangi bir işlem yaptıramayacağınız için saçlar dinlenme fırsatı yakalar örgüleri açtığınızda saçınızın daha sağlıklı olduğunu fark edersiniz.

Ek saçlar nasıl eklenir?


Kanekalon ek saçlar profesyonel tekniklerle hiçbir madde kullanılmadan saça eklenir. Örgü başlama noktasında bağlama halka gibi görüntü varsa yanlış tekniklerle yapılmıştır ve görsel hoş bir görüntü oluşturmaz. Doğru tekniklerle yapılan örgü dipten saçınızla birleşir ve uzadığında kötü görünmez.

Ne kadar süre kullanılır?


Saçınızın yapısına, uzama hızına göre ortalama 1 - 4 ay arası değişiklik gösterebilir.

Afrika örgüsünde kullanılan saçlar neden gerçek değil?


Gerçek saç , ek kanekalon saçlara göre ağır ve kaygandır kendi saçınıza tutunamaz kalıcı sonuç olmaz.

Renk seçimi:


Kendi saç renginizde yada kendi saç renginize en yakın tonlar seçilmelidir , kendi saç tonunuzla uyumlu görünecekse mix renklerde mavi , gri , kırmızı vs. tonlar da tercih edilebilir.

Kaç santim saça yapılabilir?


Saçınızın en kısa bölümünün 8 santim olması yeterlidir.

Örgülere nasıl şekiller verilebilir?


Yarım Toplama , Topuz , At kuyruğu ,arkadan bağlama çeşitleri  vs. bu sizin de yaratıcılığınıza kalmış istediğiniz her modeli yapabilirsiniz.

Kaç saat zaman alır?


Yapılacak modele göre zaman değişkenlik gösterebiliyor , 2 kişinin çalışması ile ortalama yapılacak modele göre; Kalın örgü 3 - 6 saat, Standart örgü 4 - 6 saat, İnce örgü 5 - 8 saat arası değişebilir.

Örgüler nasıl yıkanır ?

Kremsiz olması şartıyla kullanmakta olduğunuz şampuanınızı, yuvarlak vücut lifiyle iyice köpürtüp, köpürtülmüş lif ile saç diplerine tampon yaparak haftada 2 veya 3 defa yıkanmasını tavsiye ediyoruz.
Detaylı anlatım videomuza youtube üzerinden  ' afrika örgüsü hakkında herşey ersin köse ' yazarak ulaşabilirsiniz.

İstediğim zaman çözebilir miyim?

İstediğiniz zaman örgülerin uçlarından kendi saçınızın olmadığı yerden kesip açabilirsiniz.

Saç döker mi?


Ortalama günde 50 ila 100 tel civarı saç dökülür. Dökülen saçlar örgünün içinde kalır, örgüleri açtığınızda çıkan saçlar 3 aylık süreçte dökülmüş olanlardır.

Kimlere yakışır?


Doğru teknikler ve kişiye yakışacak seçenekler değerlendirilirse herkese yakışır. Bunun için kişinin yüz hatlarına örgülerin uzunluğuna, renk tonuna, yapılacak örgü modeline göre kişinin kendi istekleri de değerlendirilerek işlem yapıldığında herkese yakışır.

Kullanım kolaylığı:


Tercih edilmesinin en büyük nedeni kullanışlı ve zaman almamasıdır. Gün boyu saçım bozuldu mu?, bozulacak mı? gibi sorunlar yaşamazsınız. Yazın sıcak havalarda saçlara şekil verilse de çok geçmeden eski halini alır.  Zaman kazandırması, bozulmama garantisi açısından örgü çok avantajlıdır, sadece şampuan kullanarak örgüler yıkanır, krem, maske, tarama, şekil vermek, fön çektirmek gibi normalde zamanınızı alan işlemlerle uğraşmazsınız. Örgüleri kurutup toplamanız yeterlidir