Yükleniyor...

BLOG

Afrika Örgüsü Ne Kadar Kalır?

Afrika örgüsünde kullanım süresini etkileyen etkenler seçilen model , saçların uzama hızı , yağlanma oranı , saçın tutuculuğu  , saç boyutuna göre değişkenlik gösterebilir. 
En belirgin etken ; seçilen model ve orijinal saçınızın uzunluğudur

  • Afrika Örgüsü Modelleri ve kullanım ortalama süreleri
ince afrika örgüsü 4 , 5 ay - standart afrika örgüsü 3 ,4  ay -  kalın afrika örgüsü 2 ,3 ay kullanılır

NOT:   8 -10 cm gibi kısa boyutlu saçlarda ince örgü tavsiye ediyoruz. Standart ya da Kalın örgüler kısa saçlar için
tutuculuk açısından uygun değildir.

Standart Örgüler için saçların en az bir karış boyutunda olması yeterlidir.

Afrika Örgüsü Nasıl Yapılır ?


Afrika örgüsü gerçeğe en yakın olan saçlarla , saça profesyonel bir teknikle tutturularak normal örgü şeklinde örülür. 
Örgü için özel üretilen ek saçlar kullanılır.  
Afrika örgüsünde kullanılan Kanekolan saçların , tutucu özelliği ile saçtan kaymaz , böylelikle uzun süre kullanım sağlanılır. 
Afrika örgüsünde kullanılan saçlar gerçek saçtan çok daha hafiftir , gerçek saçlarla afrika örgüsü  yapılmamasının nedeni; 
ağır ve kaygan bir yapıya sahip olmasıdır


AFRO DALGASI MODELLERİ

Afro medelleri, Afro Dalgası ve Afro Su Dalgası olarak ikiye ayrılır. İki model arasındaki en belirgin fark saçtaki kıvırcıklık oranıdır. Afro dalgasını yoğun buklelerden oluşurken Afro Su Dalgası daha geniş buklelerden oluşmaktadır. Karar kılınan Afro modelimiz için renklerde çeşitli miksler ve isteğe bağlı olarak  farklı kesim teknikleri uygulanır.

AFRİKA ÖRGÜSÜ NE KADAR ?

Afrika örgüsünde malzeme kalitesi, teknik ve işlem profesyonelliğine göre farklı fiyatlandırılır. Örneğin en alt segment kalite ile yüksek segment saçlar ortalama  300₺ ile  1.000₺ arası fiyatlandırılmaktadır. Malzeme kalitesi arttıkça fiyatlar değişkenlik gösterir. Aynı zamanda afrika örgülerinde yapılan teknik oldukça önemlidir. İyi bir teknik detaylı bir işçilik ve profesyonellik gerektirir. İyi bir teknikle profesyonel bir afrika örgüsü yaptırdığınızda , uzun süre ve oldukça rahat bir kullanım sağlanır.